Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Микалюк Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Микалюк Л. В. 
Особливості адаптації школярів до проживання у зонах підвищеного ризику екозалежної патології / Л. В. Микалюк, О. К. Колоскова, Н. О. Кривенчук, Л. М. Панкратова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 127. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р128

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Микалюк Л. В. 
Особливості лікування бронхіальної астми в дітей шкільного віку з різними групами крові / Л. В. Микалюк, О. К. Колоскова, С. І. Тарнавська // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 109-112. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Воротняк Т. М. 
Особливості показників конденсату видихуваного повітря в дітей залежно від типу нейроциркуляторної дистонії / Т. М. Воротняк, В. В. Білоус, Л. В. Микалюк, Т. В. Стоєва // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 1. - С. 22-24. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У дітей, що страждають на нейроциркуляторну дистонію, вивчено біохімічні показники конденсату видихуваного повітря для визначення їх діагностичної цінності у виявленні типу вегетативного тонусу. Показано зростання вмісту метаболітів оксиду азоту та протеолітичної активності за лізисом азоальбуміну в конденсаті видихуваного повітря у разі ваготонічного типу захворювання. Відмічено, що найвищою діагностичною цінністю виявлення ваготонічного типу вегетативного тонусу відносно симпатико-тонічного володіла протеолітична активність за лізисом азоальбуміну, більша за 1,24 мл/год.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Микалюк Л. В. 
Оптимізація лікування бронхіальної астми в школярів за різної активності N-ацетилтрансферази (результати клінічно-імунологічних досліджень) / Л. В. Микалюк // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 4. - С. 193-197. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На підставі аналізу результатів комплексного обстеження 118 школярів, хворих на бронхіальну астму, установлено клінічно-анамнестичні та імунологічні особливості захворювання у хворих за різного ацетиляторного фенотипу. Показано, що у разі недостатньої ефективності стандартної базисної терапії астми в дітей із повільним ацетиляторним фенотипом зростає значення нейтрофільного запального процесу в бронхах, що супроводжується виразнішою тяжкістю захворювання та вимагає корекції лікувальних заходів, наприклад, препаратами метилксантинового ряду. На противагу цьому, за швидкого ацетиляторного фенотипу виразнішою є роль еозинофільного характеру запалення, тому корекція лікування може досягатися комбінацією з антигістамінними препаратами останнього покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Микалюк Л. В. 
Клінічно-спірографічні показники ефективності рибонуклеїнової кислоти як компонента базисної терапії бронхіальної астми в школярів / Л. В. Микалюк, У. І. Марусик // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 2. - С. 65-66. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У 98 школярів двічі сліпим плацебо-контрольованим методом проаналізовано ефективність Нуклеїнату в складі базисної терапії бронхіальної астми (БА). За допомогою таблиці випадкових чисел сформовано дві клінічні групи. Застосування Нуклеїнату в комплексній протизапальній терапії БА супроводжувалося зниженням частоти клінічних проявів даного захворювання за рахунок можливого зменшення активності запального процесу в бронхах. Використання Нуклеїнату в базисній терапії БА в школярів суттєво зменшувало ризик недостатнього контролю БА: зниження абсолютного ризику - 49,5 %, зниження відносного ризику - 72,0 %, мінімальна кількість хворих - 1,63 (95 % ДІ 0,12 - 6,58).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Микалюк Л. В. 
Ефективність стартової дезобструктивної терапії бронхіальної астми у дітей залежно від поліморфізму генів глютатіон-S-трансфераз GSTTVB1D та GSTMVB1D / Л. В. Микалюк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 262-268. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Безруков Л. О. 
Особливості формування гіперреактивності дихальних шляхів у дітей в екологічно несприятливих умовах проживання / Л. О. Безруков, О. К. Колоскова, Л. А. Іванова, Л. В. Микалюк // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 65. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Іванова Л. А. 
Неспецифічна гіперсприйнятливість бронхів та поліморфізм генів біотрансформації ксенобіотиків GSTT1 та GSTM1 при нейтрофільному фенотипі бронхіальної астми у дітей / Л. А. Іванова, Л. В. Микалюк, О. Г. Григола // Лікар. справа. - 2014. - № 1/2. - С. 50-55. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

З метою вивчення впливу делецій у генах GSTT1 та GSTM1 на неспецифічну гіперсприйнятливість бронхів у дітей, хворих з нейтрофільним фенотипом бронхіальної астми (БА) за умов пульмоалергологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Чернівців комплексно обстежено 46 дітей шкільного віку, хворих з нейтрофільним фенотипом БА (I клінічна група) та 48 їх однолітків з еозинофільним фенотипом захворювання (II клінічна група). Доведено, що генотип T1+M1del частіше реєстрували у хворих з нейтрофільним фенотипом захворювання, а генотип T1delM1del однаково часто - у пацієнтів з різним типом запалення дихальних шляхів. У хворих з нейтрофільним фенотипом БА, у яких має місце делеційний поліморфізм генів GSTТ1 та GSTМ1, спостерігалась тенденція до зниження показника лабільності бронхів за рахунок зменшення бронходилатації, а чутливість бронхів до гістаміну була вищою, ніж у дітей без поліморфізму вказаних генів системи біотрансформації ксенобіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Колоскова О. К. 
Імунологічний статус дітей, хворих на бронхіальну астму, у періоді фебрильних нападів / О. К. Колоскова, Т. М. Білоус, Л. В. Микалюк, С. М. Маланчук // Актуал. инфектология. - 2015. - № 3. - С. 62-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення діагностичної цінності деяких імунологічних тестів у верифікації бактеріальної та/або вірусної інфекції при фебрильних епізодах загострень бронхіальної астми у дітей. На базі алергологічного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні методом простої випадкової вибірки було проаналізовано дані 119 дітей із бронхіальною астмою, які надійшли до лікарні з приводу загострення астми, пов'язаного з лихоманкою, і з яких були сформовані дві групи клінічного спостереження. При проведенні аналізу клінічних і лабораторних даних у дітей з фебрильними нападами бронхіальної астми бактеріальної або вірусної природи виявлено, що у таких пацієнтів вірогідно частіше були підвищеними рівень Т-лімфоциті в різних субпопуляцій та показники НСТ-тесту нейтрофілів крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Колоскова О. К. 
До питання оптимізації верифікації бронхіальної астми у дітей з проявами бронхообструктивного синдрому / О. К. Колоскова, Л. А. Іванова, Т. М. Білоус, Л. В. Микалюк // Лікар. справа. - 2018. - № 7/8. - С. 55-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено маркери ранньої верифікації бронхіальної астми (БА) у 156 дітей з бронхообструктивним синдромом. Виявлено, що у дітей з бронхіальною обструкцією навіть при першому її епізоді для виявлення ризику формування БА слід ретельно збирати сімейний анамнез з обтяженості алергічними захворюваннями, анамнез дитини щодо алергічних проявів, у динаміці визначати кількість еозинофілів у периферичній крові та індукованому мокротинні, рівень сироваткового імуноглобуліну Е та вміст метаболітів монооксиду нітрогену у конденсаті видихуваного повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського